Mikołaj w PrzedszkoluGdy zbliża się Zima to znak, że nadchodzą Święta Bożonarodzeniowe. Wystawy sklepowe pięknie przystrojone przyciągają ludzi do siebie, a w przedszkolu dzieci czekają na Świętego Mikołaja.

W dniu 04.12 2015 r., po południu do Przedszkola w Świlczy zawitał Św. Mikołaj. Zanim jednak się pojawił z prezentami dla dzieci, to przedszkolaki ubrane w czapki mikołajkowe, z paniami nauczycielkami i panią dyrektor odwiedziły pobliskie funkcjonujące placówki. Dzieci przygotowały drobne paczuszki z prezentami dla pracowników Ośrodka Zdrowia, Poczty, Banku, Zakładu Wodno - Kanalizacyjnego, Urzędu Gminy i Szkoły. Przedszkolaki śpiewały piosenki, recytowały wiersze częstując cukierkami. Dla wszystkich była to nieoczekiwana, bardzo miła niespodzianka, która sprawiła dużo radości i zadowolenia.

W godzinach południowych przedszkolaków odwiedził zastępca Wójta Gminy Świlcza Pan Sławomir Styka oraz Pan Jacek Lis i Pan Zbigniew Lis, który wykonywał pamiątkowe zdjęcia dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych z Mikołajem. Dzięki zaangażowaniu Urzędu Gminy w Świlczy w wykonywanie zdjęć, rodzice wszystkich przedszkolaków uzyskali nieodpłatnie możliwość wywołania zdjęć swojego dziecka ze spotkania z Mikołajem. Dzieci, w czasie tego miłego spotkania, przedstawiły krótką część artystyczną dla gości, którzy poczęstowali naszych milusińskich słodyczami.

Po południu dzieci obejrzały przedstawienie o Zimowym Wietrze i Pięknej Kalince, a następnie w Przedszkolu zjawił się Mikołaj przynosząc wszystkim dzieciom wspaniałe prezenty. Długo rozmawiał z dziećmi pytając je o ich zainteresowania, marzenia i pragnienia. Wraz z dziećmi śpiewał piosenki i wesoło się bawił.

Wszystkie dzieci były szczęśliwe i zadowolone, pożegnały Mikołaja jednocześnie prosząc, aby w następnym roku o nich nie zapomniał i ponownie zawitał do naszego Przedszkola w Świlczy.

Barbara Czernicka.