28 października pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim w życiu przeżyły dzieci z grupy pierwszej naszego przedszkola. Maluchy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka przez panią dyrektor.

Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Były tańce, piosenki i wierszyki.

Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły podczas krótkiego pobytu w przedszkolu. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Po wygłoszeniu przez maluchy przysięgi, dyrektor przedszkola, dokonała pasowania. Każde dziecko otrzymało dyplom oznaczający przynależność do grona przedszkolaków.
Rodzice maluchów z dumą obserwowali swoje pociechy.

Uroczystość ta w dużym stopniu stanowi zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu.