Narodowe czytanieNarodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. W ramach tej akcji, do naszego przedszkola w miesiącu maju i czerwcu zostali zaproszeni goście, którzy czytali dzieciom ze wszystkich grup przedszkolnych wiersze, bajki i baśnie znanych autorów między innymi Juliana Tuwima”- Lokomotywę”, Jana Brzechwy- ”Kaczkę dziwaczkę”.

Narodowe czytanie rozpoczęła pani dyrektor Danuta Rusin, która czytała wiersze i bajki dla dzieci. Zaprosiliśmy także do czytania Dyrektor Gminnej Biblioteki w Świlczy z siedzibą w Trzcianie-Panią Dorotę Madej, Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji z siedzibą w Trzcianie Pana Adama Majkę, dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świlczy- Pana Tadeusza Pachorka. Również dzieci miały okazję posłuchać czytania baśni przez Pana Policjanta oraz rodziców.

Poprzez Narodowe Czytanie popularyzujemy czytelnictwo u dzieci i zainteresowanie bajką i baśnią, rozwijamy wyobraźnię dziecka. Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci do częstszego sięgania przez dzieci po książki i bajki. Czytajmy dzieciom, aby wyrobić w nich nawyk czytania, który spowoduje, że będą sięgać w przyszłości po lektury nie tylko z obowiązku ale również dla przyjemności. Niech każda książka i bajka stanie się sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodzicami zastępując środki medialne.