Słońce na hamaku

W dniu 23.VI.2017r. o godz. 12.00. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla dzieci z grupy III i IV.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Publicznego w Świlczy pani Danuta Rusin witając zebranych gości: Wójta Gminy Świlcza pana Adama Dziedzica, rodziców i dzieci.

Pani Dyrektor w przemówieniu zwróciła uwagę, iż pożegnanie 6 latków to czas niezwykły i niezapomniany. Skończył się 4 – letni okres przyjaźni, wspólnych zabaw i pracy. Dzieci, z maluszków zagubionych i nieśmiałych stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami gotowymi do podjęcia obowiązków szkolnych. Pani Dyrektor podkreśliła, że przedszkole jest dla dzieci drugim domem. Podziękowała dzieciom za codzienny uśmiech, entuzjazm i spontaniczność życząc im wielu sukcesów w szkole. Rodzicom pogratulowała tak wspaniałych dzieci.

Następnie zaprosiła wszystkich zebranych na program artystyczny przygotowany przez nauczycielki: Bożenę Baran, Barbarę Czernicką, Małgorzatę Piontkowską, Natalię Mróz. Dzieci pod kierunkiem swoich pań wykonały piękne tańce, wzruszające piosenki związane z pożegnaniem przedszkola, inscenizację oraz recytowały wierszyki.

Po występie dzieci, Wójt Gminy Świlcza pan Adam Dziedzic wręczył dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola i upominki, składając osobiście każdemu dziecku gratulacje. Dzieci zostały również obdarowane przez pana Wójta słodyczami.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom za okazaną wszelką pomoc na rzecz przedszkola.

Pan Wójt wręczył podziękowania Radzie Rodziców oraz innym rodzicom zaangażowanym w działalność przedszkola. Na koniec spotkania życzył dzieciom zdrowych, bezpiecznych wakacji, sukcesów w szkole a rodziców zachęcił do owocnej współpracy.