II Gminna Olimpiada Sportowa dla przedszkolaków pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świlcza

W dniu 13.06.2017r., w naszym przedszkolu odbyła się II Gminna Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków pod honorowym Patronatem Wójta Gminy Świlcza mgr inż. Adama Dziedzica.

Pani dyrektor mgr Danuta Rusin, na wstępie, powitała zaproszonych na uroczystość gości: Wójta Gminy Świlcza mgr inż. Adama Dziedzica, Zastępcę Wójta mgr inż. Sławomira Stykę, Pana Jacka Lisa, dyrektora GCKSiR w Świlczy z/s w Trzcianie - Adama Majkę oraz dyrektora Przedszkola Publicznego w Bratkowicach – mgr Krystynę Kubas i życzyła wszystkim dobrej zabawy.

Przedsięwzięcie miało na celu rozwijanie zainteresowań i umiejętności sportowych dzieci. Ponadto dążyliśmy do promocji edukacji przedszkolnej w środowisku lokalnym i upowszechniania kultury sportowej wśród najmłodszych poprzez popularyzowanie sportu jako formy aktywnego wypoczynku.

W konkurencjach sportowych dzieci zmagały się w:

• biegu slalomem na czworakach,
  • biegu z przekładaniem szarfy,
  • skoku w dal z miejsca na odległość,
  • rzutach woreczkiem do celu,
  • przekładaniu piłki nad głową.

Olimpijskie zmagania oceniali sędziowie w składzie:

1. Adam Majka
  2. Anita Wojnar
  3. Maciej Biliński

Po podliczeniu punktacji przyznano:

• I miejsce drużynie z Przedszkola Publicznego w Świlczy
  • II miejsce drużynie z Zespołu Szkół w Rudnej Wielkiej
  • III miejsce drużynie z Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bratkowicach.

Za uzyskane wyniki uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Ponadto zostały wręczone dyplomy i upominki dla wszystkich drużyn biorących udział w Olimpiadzie.

Podczas zawodów panowała niezwykle radosna atmosfera, a sportowa rywalizacja udzieliła się nie tylko zawodnikom, ale i kibicom, mocno dopingującym swoje drużyny.

Olimpiada sportowa to pierwsze doświadczenie sportowe przedszkolaków, która zapewne zachęci ich do zdrowej aktywności sportowej przez całe życie. A może spośród tych maluchów wyrośnie przyszła gwiazda sportu?