Mali ogrodnicy

Wiosna w przedszkolu zawitała na dobre, zaczął się sezon na sianie i sadzenie. To doskonała pora ,by rozbudzać zainteresowania przyrodnicze dzieci. Nabywanie wiedzy poprzez praktyczne działanie jest jednym z najlepszych sposobów uczenia się, toteż dajemy dzieciom możliwość samodzielnego wykonania określonej pracy, a potem wyciągania wniosków na podstawie systematycznych obserwacji.

Podczas wysiewu nasion było mnóstwo zabawy. Dzieci z uwagą przyglądały się i porównywały nasiona warzyw, opisywały ich kształt ,wielkość oraz kolor. Podczas pracy na działce przedszkolnej dzieci zapoznają się z rozwojem roślin, ich budową, sposobem pielęgnacji. Uczą się również współpracy w grupie i odpowiedzialności. Działanie to służy wprowadzeniu dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz obserwacji rozwoju roślin.