Quiz patriotyczny wiedzy o PolsceW dniu 18.05 2017 r., dzieci z grupy III i V (5- cio i 6 latki) wraz z nauczycielkami Barbarą Czernicka i Agatą Jemiołą uczestniczyły w Quizie patriotycznym ”Jestem Patriotą” na temat wiedzy o Polsce. Dzieci rozpoczęły Quiz od zaśpiewania hymnu narodowego, rozwiązywały zagadki o Państwie Polskim, zabytkach historycznych, odgadywały i rozpoznawały symbole narodowe, utrwalały wiedzę o swojej Ojczyźnie. Przedszkolaki recytowały wiersze: „Kto Ty Jesteś” czy ”Powiewa Flaga” . Śpiewały również pieśni o kraju ojczystym.

Przeprowadzony Quiz w grupach poszerzył u dzieci wiadomości z zakresu wychowania patriotycznego, właściwych postaw patriotycznych i wzorców obywatelskich. Wychowanie patriotów jest procesem długotrwałym i zaczyna się już od najmłodszych lat dziecięcych, gdyż duża wrażliwość emocjonalna, zaciekawienie światem i bogata wyobraźnia sprzyja kształtowaniu obrazu Ojczyzny. Dzieci najpierw w rodzinie uczą się od rodziców szacunku do symboli narodowych- polskiego godła, flagi i hymnu narodowego. Te wartości kontynuowane są w przedszkolu. Zadaniem edukacji przedszkolnej jest kształtowanie u dziecka obrazu Ojczyzny, zapoznanie z jej historią, przybliżenie symboli narodowych, ważnych świąt historycznych dla Polski- Ojczyzny dziecka. To właśnie uczestnictwo w programach, konkursach i Quizach o charakterze patriotycznym, śpiew pieśni patriotycznych, integrują i ukazują dzieciom współczesne oblicze patriotyzmu.