Dzień Ziemi w Przedszkolu

Właśnie trwa wiosna i po zimowym odpoczynku cała przyroda budzi się do życia. Niestety, są na świecie tacy ludzie, którzy o Ziemię nie dbają. Niszczą rośliny i zwierzęta, wycinają lasy, zatruwają powietrze, wodę, glebę, śmiecą i hałasują.

Aby przypomnieć naszym przedszkolakom, jak można pomóc Ziemi, uroczyście obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Po śniadaniu zebraliśmy się w sali gimnastycznej i wspólnie obejrzeliśmy prezentację na temat Ziemi, jej dobrodziejstw i uroków.

Po czym wszyscy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o naszą Planetę i nie zanieczyszczać jej.
Następnie dzieci oglądały bajkę „Ekologiczny dom” o rodzinie Brudasińskich i Ekomalińskich. Bajka pomogła zrozumieć małym ekologom, jak można we własnym domu pomóc Ziemi.

Przy sprzyjającej pogodzie zasadzimy jeszcze w naszych małych ogródkach różne roślinki , warzywa i kwiaty oraz posprzątamy plac przedszkolny.

Na zakończenie postanowiliśmy wszyscy, że będziemy przez cały rok bacznie zwracać uwagę na to, czy nasi rówieśnicy, rodzice i inni mieszkańcy naszej miejscowości, w wystarczający sposób dbają o porządek. Szczególnie, czy nie zaśmiecają naszej okolicy. Chcemy bowiem, by za rok w Dniu Ziemi było w Świlczy jeszcze mniej śmieci.