Spotkanie z ratownikami medycznymi

W naszym przedszkolu w dniu 20.04.2017 r. odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi z Podkarpackiego Centrum Ratownictwa Medycznego, którzy przedstawiali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy.

Dzieci z grup starszych, III. IV i V zapoznały się z wyposażeniem i ubiorem niezbędnym w pracy dla każdego ratownika medycznego .Uzyskały informacje, w jaki sposób wezwać pomoc do poszkodowanego człowieka, poznały procedury postepowania ze służbami ratowniczymi.

Dzieci ćwiczyły na sprzęcie ratującym życie- defibrylatorze. Ratownicy zaprezentowali możliwości i sposoby ratowania życia ludzkiego. Dzieci chętnie uczestniczyły w pokazie i próbach ratowania życia doświadczając na fantomie. Przedszkolaki mierzyły ciśnienie, miały sprawdzaną pracę serca. Na zakończenie miały okazję poznać ambulans medyczny oraz sprzęt i wyposażenie jakie się w nim znajdowało.

Bardzo serdecznie dziękujemy ratownikom medycznym oraz Pani doktor Jadwidze Woś za pomoc w zorganizowaniu pokazu dla dzieci.