Spotkania z fizyką

W Publicznym Przedszkolu w Świlczy 30 marca 2017 r. odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Spotkania z fizyką” prezentowane przez panią Aleksandrę Dąbrowską z Akademii Nauki.

Dzieci odkrywały tajemnice powietrza. Wykonując proste doświadczenia, starały się odpowiedzieć, czy powietrze można zobaczyć, czy ma zapach i jaki kształt. Okazało się, że pomimo tego, iż nie czujemy jego ciężaru, to powietrze waży i to całkiem sporo. Dzieci sprawdzały również, czy powietrze jest silne. Doświadczając na półkulach magdeburskich również okazało się, że powietrze jest bardzo silne. Ciepłym powietrzem z suszarki uniesiono ogromny balon do góry, tym samym dowodząc, że tylko lżejsze powietrze ma szansę wznieść się ku górze.

Zajęcia te były bardzo interesujące, wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie zjawiskiem powietrza. Ciekawe doświadczenie stały się inspiracją dla dzieci do samodzielnych działań w domu z rodzicami.