Zajęcia otwarte

W dniu 16.03.2017 nauczycielki wszystkich grup wiekowych przeprowadziły zajęcia otwarte. Tematyką dominującą było Przyjście wiosny. Dzieci utrwalały pojęcia dotyczące pór roku, nazw miesięcy, cech charakterystycznych dla marcowej pogody, zwiastunów wiosny -pierwszych ptaków, kwiatów ,utrwalały wiadomości z zakresu pojęć matematycznych, litery. Rodzice brali aktywny udział w zajęciach bawiąc się razem z dziećmi. Zajęcia otwarte dla rodziców to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami. Rodzice mają okazję zapoznać się z pracą dydaktyczno-wychowawczą oraz obserwować zachowanie i umiejętności dziecka na tle grupy. Takie zajęcia pozwalają na śledzenie postępów własnego dziecka w zakresie osiąganych kompetencji fizycznych, umysłowych, społecznych. Rodzice bawiąc się ze swoimi dziećmi stają się aktywnymi uczestnikami procesu edukacyjnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za uczestnictwo w zajęciach otwartych.