Dnia 13.02.2017 nasze przedszkole gościło pisarza, malarza i fotografa Pana Wojciecha Ulmana.

Pan Wojciech Ulman w swoim dorobku ma wiele wierszy i bajek dla dzieci m.in. "Smok rzeszowski", "Stara Lokomotywa", "Dziadek Franek", "Moje zwierzaki", "Ufoludki", "Małe piękne światy", "Bajki rzeszowskie". W trakcie spotkania autor zaprezentował dzieciom  swoje utwory, poświęcone w przeważającej części tematyce przyrodniczej. Jednak największą atrakcją okazały się zagadki zadawane przez samego autora, za które dzieci  otrzymywały punkty .Osoby z największą ilością punktów  dostawały nagrody. Prezentację ubarwiły wspaniałe fotografie makro. Uczestnicy spotkania mogli nie tylko podziwiać utrwalone w kadrze wyjątkowe zdjęcia, ale też poznać wiele informacji  i ciekawostek ze świata niektórych gadów, płazów czy ssaków.

Wszyscy uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali autora, dzielili się swoimi uwagami i wrażeniami. Pisarz uświadomił wszystkim, że warto i trzeba czytać, aby rozwijać swoje zdolności  i wyobraźnię.

Na koniec dzieci wraz z rodzicami  mogły zakupić książki autora z dedykacją i autografem.