Narodowe czytanie

Na zaproszenie Publicznego Przedszkola w Świlczy odbyło się spotkanie Pani z biblioteki z dziećmi przedszkolnymi w ramach "Narodowego Czytania".

W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Pani bibliotekarka czytała dzieciom „Najpiękniejsze Legendy” o powstawaniu strojów ludowych. Dzieci dowiedziały się jak wyglądają stroje regionalne z różnych zakątków Polski. Wysłuchały bajki o „Krakowiance z modrymi oczami”. Przedszkolaki miały możliwość oglądania strojów ludowych, wskazywały charakterystyczne cechy dla mody ludowej i przyporządkowywały stroje konkretnym regionom. Dzieciom szczególnie spodobała się zabawa plastyczna – rysowanie strojów ludowych z zawiązanym oczami. Na zakończenie spotkania, dzieci zatańczyły Krakowiaka. Celem spotkania było wdrażanie dzieci do słuchania czytanych tekstów, zapoznania ich z literaturą dziecięcą.