Bajkowe spotkanie ze Śnieżką w bibliotece

W tym roku szkolnym bardzo silnie współpracujemy z Gminną Biblioteką w Świlczy. Dzieci czerpią wiedzę z pozytywnych wzorców literatury dziecięcej, wyrabiają nawyk sięgania po książkę i uczą się postrzegać książki, jako nieodłączny element życia człowieka.

W styczniu przedszkolaki miały okazję spotkać się ze Śnieżką. Słuchały bajkę czytaną przez bibliotekarkę, oglądały ilustracje, układały bajkowe puzzle, rozwiązywały zagadki, dobierały bohaterów bajkowych do ilustracji. Spotkanie zakończyło się wspólnym, słodkim poczęstunkiem i pamiątkowymi zdjęciami.

Nauczycielki wspólnie z dziećmi wypożyczyły kilka bajek, które będą umilały czas przedszkolaków w kolejnych dniach. Bajki bawią i uczą, przemycając wiele wartościowych prawd, które są włożone w usta sympatycznych postaci i w prosty sposób przekazane dzieciom.

Czytajmy dzieciom bajki!