Tradycje BożonarodzenioweŚwięta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W przedszkolu to również wyjątkowy okres, okres intensywnych przygotowań do świąt, w trakcie którego nauczycielki na różne sposoby przekazują dzieciom bożonarodzeniowe tradycje i obyczaje.

Dnia 14.12.2016 dzieci z naszego przedszkola obejrzały prezentację ,,Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe’’. Grupa V wprowadzając nas w ta tematykę zaśpiewała piosenkę o zimie.

Odbył się Quiz na temat świątecznych tradycji Z każdej grupy wiekowej wybrane dzieci odpowiadały na związane z tym pytania, przedszkolaki wykazały się wiedza udzielając prawidłowych odpowiedzi. Dzieci obejrzały również krótką bajeczkę o Mikołaju i Choince.

Dzięki takim spotkaniom dzieci bliżej poznały symbolikę świąt: ubieranie choinki, składanie życzeń świątecznych, spożywanie wieczerzy wigilijnej, wspólne kolędowanie.