Grupa IV w bibliotece

Aktywnie współpracujemy z  Biblioteką Gminną w Świlczy. Tym razem dyrektor Danuta Rusin i wychowawca Małgorzata Piontkowska, wraz z grupą IV, odwiedziły bibliotekę w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci zabawiły się w przedświąteczne pranie, prezentując zabawę wyrabiającą świadomość prawej i lewej strony ciała „Praczki”.

Naśladowały pieczenie ciasta, bawiąc się metodą Klanzy. Obejrzały świąteczne stroiki wystawione w bibliotece oraz zabrały się do robienia własnych ozdób. Z radością malowały farbami wzory styropianowe, które po wyschnięciu ozdobią brokatem i zawieszą na bożonarodzeniowych choinkach. W czasie pracy dzieci słuchały literatury o tematyce świątecznej a pożegnały się piosenką „Idą święta”.