Spotkania z MikołajemPrawdziwy Mikołaj czapkę ma czerwoną
Zniszczone kalosze brodę oszronioną
Niesie ciężki worek prezentów wspaniałych
Chce by wszystkie dzieci dziś się uśmiechały.

Tak recytowały dzieci przedszkolne czekając na spotkanie ze świętym Mikołajem.

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Bardzo starannie przygotowują się do tej wizyty. Każda grupa przedszkolna wykonuje ciekawe prace plastyczne różnymi technikami zarówno płaskie i przestrzenne, na których oczywiście prezentuje się Mikołaj.

Dodatkowo wszystkie grupy przedszkolne pod opieką pań nauczycielek przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.

Przedszkole w Świlczy pięknie przystrojone czekało na przyjście Świętego Mikołaja. Wreszcie się pojawił zarówno w dniu 2- go grudnia jak i 5- tego grudnia, oraz 6- tego grudnia 2016 r. Dzwoniąc dzwoneczkami zawitał do nas z prezentami dla dzieci.

W piątek 2- go grudnia święty Mikołaja został wprowadzony do Przedszkolu przez Panią dyrektor Danutę Rusin. Zanim rozdał prezenty przedszkolakom to dzieci wcześniej ze wszystkich grup przedszkolnych oglądnęły teatrzyk, a następnie Mikołaj dzwoniąc dzwoneczkami odwiedził w salach wszystkich milusińskich. Nie omieszkał oglądnąć prac plastycznych przygotowanych na jego przyjście. Dzieci przygotowały dla niego krótkie występy; piosenki, wiersze i tańce. Rozmawiał z nimi pytając je o ich zainteresowania, marzenia i pragnienia. Dzieci zapewniały że są grzeczne. Wraz z dziećmi śpiewał piosenki i wesoło się bawił. Następnie pokazał prezenty jakie przywiózł dla przedszkolaków, a były tam wśród nich klocki, układanki, słodycze. Mikołaj jednocześnie poprosił, aby panie w grupach rozdały dzieciom te prezenty w jego imieniu. Dzieci były radosne, szczęśliwe i bardzo zadowolone, pożegnały Mikołaja do przyszłego roku.

W poniedziałek była kolejna niespodzianka dla przedszkolaków, ponieważ Mikołaj tym razem przyjechał do dzieci na rowerze i odwiedził ich w salach wchodząc po drabinie przez okno. To niesamowite przybycie Mikołaja bardzo zaskoczyło dzieci, które z wielkim zaciekawieniem przyglądały się przybywającemu gościowi. Mikołaj rozdawał również pyszne cukierki dla dzieci. Następnie zaprosił dzieci do zabawy na plac zabaw, gdzie przedszkolaki wesoło spędziły z nim czas.

Również we wtorek dnia 6-tego grudnia przedszkolaków odwiedził zastępca Wójta Gminy Świlcza Pan Sławomir Styka oraz Pan Jacek Lis wraz z Mikołajem. Pani dyrektor przywitała Mikołaja z towarzyszącymi elfami z Urzędu Gminy. Dzieci z niecierpliwością czekały na to spotkanie w czasie którego przedstawiły krótką część artystyczną dla gości - śpiewały piosenki, recytowały wiersze o Mikołaju, rozmawiały z nim, dzieliły się wrażeniami z otrzymanych prezentów. Przybyli goście wraz z Mikołajem częstowali dzieci słodyczami. Zdjęcia, które były wykonane z Mikołajem staną się wspaniałą pamiątką dla dzieci.

Wszystkie dzieci były szczęśliwe i zadowolone, pożegnały Mikołaja jednocześnie prosząc, aby pamiętał o nich i w następnym roku ponownie zawitał do naszego Przedszkola w Świlczy.