Wycieczka do jednostki wojskowej

Dnia 25.11.2016 dzieci z grupy V i II udały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Rzeszowie na Dni Otwartych Koszar, które był częścią obchodów Święta 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.

Dzieci obejrzały między innymi Kołowy Transporter Opancerzony - Rosomak, Bojowy Wóz Piechoty , czterokołowy pojazd rozpoznawczy ,broń strzelecką, broń strzelców wyborowych, moździerz. Przedszkolaki miały możliwość wejść do środka pojazdów, co sprawiło im ogromną radość. Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której dzieci śmiało podchodziły do wojskowych, zadawały pytania, oglądały broń oraz podziwiały wszelkie akcesoria wojskowe.

Wizyta w wojsku dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Takie kontakty sprzyjają kształtowaniu pozytywnych postaw, uczą szacunku do zawodu żołnierza.