Grupa V - Zajęcie otwarte dla rodziców

Zajęcia otwarte dają rodzicom możliwość obserwacji swoich pociech podczas zajęć, ich aktywności, koncentracji uwagi oraz posiadanych wiadomości i umiejętności. Rodzice mogą w bezpośredni i atrakcyjny sposób poznać wypełniane w przedszkolu zadania i stosowane metody pracy. Dzieci zawsze z niecierpliwością oczekują wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy stara się zaprezentować jak najlepiej przed swoim rodzicem .

W dniu 24.11.2016 w grupie V odbyło się zajęcie otwarte na temat przygotowania zwierząt do zimy. Celem zajęcia było utrwalenie wiadomości dotyczących jesiennych zwyczajów zwierząt, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, doskonalenie umiejętności liczenia, dzielenia wyrazów na sylaby, zachęcanie do aktywnego udziału dzieci i rodziców.

Dzieci podawały cechy charakterystyczne jesieni, wymieniały zwierzęta zamieszkujące nasze lasy, ptaki odlatujące do ciepłych krajów, liczyły w zakresie 5, dzieliły wyrazy na sylaby. Podczas zajęcia rodzice brali aktywny udział w zabawach wraz z dziećmi. Na zakończenie wspólnie ze swoim dzieckiem wykonali prace plastyczną z wykorzystaniem materiału przyrodniczego.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania.