Święto 11 listopadaW dniu 9 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy przedszkolne wraz z paniami nauczycielkami zebrały się w sali gimnastycznej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.

Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor mgr Danuta Rusin, która powitała wszystkie zebrane dzieci, nauczycieli oraz personel przedszkola. Przypomniała krótko wszystkim zebranym historię odzyskania niepodległości przez państwo polskie oraz zwróciła uwagę na to, jak ważne jest kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji i symboli narodowych.

Dzieci z każdej grupy przedszkolnej, ubrane w odświętne stroje, prezentowały wiersze i pieśni patriotyczne. Grupy starsze pięknie zaprezentowały „ Przybyli ułani pod okienko” i  piosenkę żołnierską „Serce w plecaku”.

Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi biało-czerwone.

Dzieci tego dnia miały okazję obejrzenia mundurów żołnierskich.

Poprzez takie uroczystości dzieci kształtują i uczą się patriotyzmu oraz przywiązania do swojego kraju ojczystego. Wspólne przeżywanie świąt narodowych integruje i ukazuje dzieciom współczesne oblicze  patriotyzmu.