Jesienne spotkanie w Bibliotece

W dniu 24.10.2016 dzieci z grupy V udały się do Publicznej Biblioteki w Świlczy.Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki,, Jesienna przygoda Kubusia Puchatka’’ czytanej przez panią bibliotekarkę. Rozwiązywały zagadki, słuchały ciekawostek dotyczących jesieni oraz uczestniczyły w quizie. Przedszkolaki grały w grę komputerową "Wiewiósław na drodze" dowiedziały się o tym, jak należy zachować się na ulicy i co oznaczają poszczególne znaki. Wykonały również ciekawe prace plastyczne z kolorowych liści wykazując się >wyobraźnią oraz talentem plastycznym. Prace charakteryzowały się niezwykłą starannością wykonania, a także pomysłowością w wykorzystaniu materiałów do ich stworzenia. Celem takich zajęć jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności czytelniczych oraz zapału dzieci do czytania książek jako klucza do wiedzy i sprawności umysłu. Dzięki różnorodnym i ciekawym formom biblioteka stała się dla przedszkolaków magicznym miejscem. Tutaj dzieci wyciszają się, potrafią uszanować obecność innych osób, są bardzo zaangażowane, otwarte i spontaniczne.

Edyta Niemiec