Grupa V - zajęcia kulinarne PrzedszkolakówDnia 20.10.2016 i 21.10.2016 odbyły się zajęcia kulinarne w grupie V. Dzieci przygotowywały owocowy deser oraz surówkę owocowo -warzywną. Samodzielnie pokroiły, w kostkę lub w talarki, umyte i obrane wcześniej: jabłka, gruszki, banany, pomarańcze. Później dodały winogron, śliwki. Owoce przekładały kolorową galaretką i przykryły bitą śmietaną. Podczas przygotowywania surówki owocowo-warzywnej samodzielnie ucierały na specjalnej tarce.Mieszały surówkę i nakładały na talerzyki. Samodzielnie przygotowane potrawy bardzo smakowały wszystkim. Zajęcia te mają na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw, oraz zachęcić do zdrowego odżywiania. Dzięki zajęciom kulinarnym dzieci nabywają umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijają swoją kreatywność, samodzielność, zapoznają się z zasadami savoir vivre przy stole. Wspólne przyrządzanie posiłków jest również okazją do wzmocnienia współdziałania i przyjaźni między dziećmi.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie dla dzieci fartuszków ,deseczek oraz owoców i warzyw do wykonania deseru i surówki.