Wycieczka do Skansenu w KolbuszowejW dniu 12.05 2018 r. odbyła się wycieczka do Skansenu w Kolbuszowej dla grup III i IV.

Dzieci miały okazję poznać urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku prezentujących kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków- ludzi zamieszkujących niegdyś tereny północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Oglądały dużą i małą architekturę drewnianą - chałupy, budynki inwentarskie, stodoły, spichlerze, młyn wodny, wiatraki, oraz budynki użyteczności publicznej – szkołę a także okazały kościół pw. św. Marka Ewangelisty. W dawnej szkole uczestniczyły w lekcji „Malowany konik” - świat drewnianych zabawek podczas której zapoznały się z dawnymi dziecięcymi zabawami; konikami na biegunach, klepakami, terkotkami, kołyskami. Miały również okazje do poznania dawnych sprzętów i narzędzi jakimi posługiwali się ówcześni gospodarze.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i była okazją do poznania historii dawnych wsi w ich naturalnym środowisku.