Działka przedszkolna - grupa III i IVEdukacja przyrodniczo–ekologiczna zajmuje bardzo ważne miejsce w edukacji przedszkolnej pozwala dziecku poznać najbliższe otoczenie, w trakcie obserwacji, doświadczeń i eksperymentów, oraz zrozumieć środowisko, w którym żyje człowiek.

Dzieci z gr III i IV w ogródku przedszkolnym uprawiają  różnorodne rośliny ozdobne i warzywa Poznają podstawowe prawa i prawidłowości przyrody, uczą się szacunku do pracy  oraz współdziałania w zespole.

Również w sali prowadzimy hodowlę roślin w kąciku przyrody. Dzieci sadziły cebulę, siały rzeżuchę a potem spożywały je na zdrowych kanapkach. Poprzez samodzielne doświadczenia dzieci poznały czynniki potrzebne do rozwijania roślin, zrozumiały potrzebę zakładania własnej hodowli i systematycznego ich pielęgnowania.


Zapraszamy do galerii zdjęć: