Spotkanie z policjantami8 maja do Przedszkola w Świlczy zawitali ciekawi goście.

Na zaproszenie dyrektora przedszkola Danuty Rusin, 8 maja, do przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Wszystkie dzieci zgromadziły się na sali gimnastycznej, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak ważna i niebezpieczna jest praca policjanta. Policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady przechodzenia przez jezdnię, poruszania się poboczem drogi, zachowania się na placach zabaw.

Omówili, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Pogadanka poparta została ciekawą prezentacją multimedialną oraz bajką „Bezpieczne zachowanie”. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem słuchały rad i wskazówek. Ćwiczyły, w jaki sposób należy zachowywać się podczas ataku psa. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów (kajdanki, hełmy, kamizelki).

Wizyta policjantów i rozmowa na temat bezpieczeństwa była dla przedszkolaków ciekawym doświadczeniem i na pewno przyczyniła się do podniesienia poziomu ich bezpieczeństwa.


Zapraszamy do galerii zdjęć: