Święto Narodowe Trzeciego MajaW naszym dnia 27.04.2018 r. przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.

Po hymnie głos zabrała pani dyrektor Danuta Rusin, która przedstawiła krótki zarys powstania konstytucji. Program artystyczny przygotowały dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych , śpiewały pieśni patriotyczne, recytowały wiersze, a także wspaniale zatańczyły Krakowiaka w barwnych strojach krakowskich. Celem tej doniosłej uroczystości było kształtowanie postaw patriotycznych, rozwijanie poczucia przynależności narodowej wśród dzieci, oraz utrwalanie symboli narodowych (godło, barwy państwowe, hymn narodowy). Po uroczystości przedszkolaki wraz z nauczycielkami przemaszerowały alejkami Świlczy niosąc w rękach flagi biało-czerwone - symbol kraju i wolności.


Zapraszamy do galerii zdjęć: