Dzień ZiemiW dniu 23.04.2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W naszym przedszkolu jest to coroczna akcja, której celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, przybliżanie wiadomości o Ziemi jako planecie, na której żyjemy.

We wszystkich grupach przedszkolnych, przez cały tydzień, prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologii, a w szczególności jak możemy zadbać o naszą planetę.

Podsumowaniem było wspólne zasadzenie drzewek i krzewów w ogrodzie przedszkolnym. Każda grupa posadziła swoją roślinkę.

Dzieci pod bacznym okiem, wspierane przez swoich opiekunów, z wielkim zapałem i zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Sadząc młode drzewka miały okazję nauczyć się poprawnie wykonywać tę czynności oraz zapoznać się z niektórymi gatunkami drzew i krzewów. Akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Światowy Dzień Ziemi obchodzimy tylko raz do roku, lecz nasze przedszkolaki postępują tak jakby trwał on cały rok.


Zapraszamy do galerii zdjęć: