Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i Rodziców "Znam bajki i baśnie"W naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców „Znam bajki i baśnie”.

Celem głównym konkursu było wykonanie pracy plastycznej, ilustrującej wybraną baśń H. Ch. Andersena. Na konkurs wpłynęło 19 prac. Komisja stanęła przed trudnym wyborem, ponieważ otrzymaliśmy wiele bardzo ciekawych prac, wykonanych różnorodnymi technikami i z wielkim zaangażowaniem. Prace przedstawiały ilustracje z najbardziej znanych baśni Andersena; Mała Syrenka, Brzydkie kaczątko, Księżniczka na ziarnku grochu, Słowik, Dziewczynka z zapałkami, Calineczka. Baśniowy dorobek pisarza był wspaniałą inspiracją do wykonania barwnych i twórczych ilustracji. Dnia 06.04.18 odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez panią dyrektor Danutę Rusin. Pani dyrektor pogratulowała wszystkim oraz zwróciła uwagę, że baśnie Andersena mają uniwersalną ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kwiatów i zwierząt, wróżek, dobrych i złych bohaterów wprowadzają w świat pełen przygód, rozwijają wyobraźnię i fantazję.

W kategorii wiekowej 3-4 latki:

• I miejsce Szymonek Stęc
  • II miejsce Filipek Cioch
  • III miejsce Mikołaj Kokoszka

W kategorii wiekowej 5-6 latki:

• I miejsce Zuzia Cioch
  • II miejsce Wiktoria Delikat
  • III miejsce Wiktorek Zdun

Wyróżnienia:

Szymonek Bartnik, Blanka Bruchnicka, Weronika Bratek, Mieszko Bialic, Krystianek Jendraszewski, Wiktoria Kubas, Emilka Bator, Szymonek Chmaj, Sebastianek Liszcz, Kaja Kokoszka, Pawełek Skrzypek, Kamilka Benc, Oliwia Pęcherek.

Nagrody dla dzieci zostały sponsorowane przez państwo Magdalenę i Grzegorza Kapusta, którym pragniemy bardzo serdecznie podziękować.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom dziękujemy dzieciom i Rodzicom biorącym udział w konkursie za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Mamy nadzieję, że kolejny konkurs w naszym przedszkolu będzie się cieszył również dużym zaangażowaniem.