Spotkanie ze Smokiem NovusiemDnia 02.03.2018 dzieci z grupy III odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Świlczy, w której odbyło się spotkanie ze Smokiem Novusiem.

Przedszkolaki miały możliwość poznania głównego bohatera bajki pana Wiesława Drabika "Bajka o Smoku Novusiu’’. Dzieci rozwiązywały zagadki związane ze smokami. Odgadywały hasła w krzyżówce związanej z bohaterem spotkania. Słuchały bajki opowiedzianej przez wyjątkowego różowego, miłego smoka ,którego od razu bardzo polubiły ,zachwycone głaskały go i przytulały.

Na zakończenie starszaki zaśpiewały piosenkę o Wiośnie. Smok odwiedził również grupy II,IV,V sprawiając dzieciom ogromną radość. Myślę, że spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci a Smok Nowuś znów zawita w Świlczy.