Zabawa andrzejkowa

„Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby miały dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

Dlatego też 29.11.2017r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa.

W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, gdzie z pomocą pań wróżyliśmy sobie i przepowiadaliśmy przyszłość. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Jednak większą część andrzejkowych uroczystości wypełniały konkursy, tańce, pląsy i zabawy przy muzyce.

Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni.