Dzień Pluszowego Misia

W Przedszkolu w Świlczy 1 grudnia królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od spotkania w Gminnej Bibliotece z Misią Marysią – bohaterką bajek dla dzieci. Były krzyżówki, układanki i inne zadania dla dzieci oraz wspólna zabawa z Misią Marysią. Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkim miodem.