Zajęcia kulinarne w grupie III

Dnia 17.11.2017 dzieci z grupy III  kształciły swoje praktyczne umiejętności kulinarne podczas zajęć.

Potem zgodnie z przepisem zabrały się za robienie babeczek. Odmierzały produkty wsypywały, mieszały, nakładały ciasto do papierowych foremek, doskonaliły umiejętności bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD. Dzieci zgodnie współpracowały w grupie, cierpliwie oczekiwały na swoją kolej, czerpały radość ze wspólnego przygotowywania. Zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole. Babeczki upieczone i wystudzone zostały udekorowane cukrem pudrem oraz posypką. Pieczenie i własnoręcznie wykonanie smakołyków sprawiło dzieciom wiele radości, zabawy i uśmiechu. Była to dla nich  wspaniała zabawa w cukierników.

Dziękujemy wszystkim rodzicom  z grupy III za przyniesienie niezbędnych.