Święto Niepodległości Polski

W dniu 10 listopada 2016 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, pani Dyrektor powitała zebrane dzieci, rodziców na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Jagodą Gołąb oraz pracowników przedszkola. Następnie dokonała krótkiego rysu historycznego dotyczącego Święta Niepodległości. Przedszkolaki odświętnie ubrane zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Sławomiry Demczak. Wierszem i pieśnią żołnierską opowiedziały historię długiej drogi do wolności naszej Ojczyzny. Dumnie zabrzmiały słowa tak bardzo znane, lecz wymowne: „Kto ty jesteś? Polak mały”. Tańce narodowe w wykonaniu dzieci uświetniły naszą uroczystość.

Barwny program artystyczny zachwycił przybyłych gości i tym samym wprowadził zgromadzonych w podniosły nastrój przypadającego w sobotę 11 listopada święta narodowego. Po występie, panie z dziećmi udały się pod Pomnik Bohaterom Grunwaldu i na Groby Żołnierzy, gdzie zapalono znicze oraz oddano hołd, walczącym o wolność naszej Ojczyzny.

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości nauczyły dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwinęły poczucie przynależności narodowej.