Święto Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto wszystkich pracowników oświaty. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Powszechnie dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. To doskonały moment aby podkreślić rolę osób, które zajmują się dziećmi w przedszkolach.

W naszym przedszkolu w dniu 13- tego października 2017 r. odbyła się Uroczysta Akademia z okazji tego jakże ważnego święta dla pracowników oświaty.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego przez wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej w Przedszkolu.

W części oficjalnej głos zabrała dyrektor przedszkola Danuta Rusin, która witając wszystkie dzieci , nauczycieli, oraz pracowników przedszkola podkreśliła ich szczególną rolę w wychowaniu dzieci. Zaznaczyła, że nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem. Przekazała również życzenia od Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność dla pracowników oświaty. Podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Pani dyrektor również dziękując nauczycielom podkreśliła ich zaangażowanie w pracę z dziećmi. Nagrodę dyrektora w tym roku otrzymały nauczycielki Ewa Gotkowska i Agata Jemioła.

Po części oficjalnej dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych przedstawiły część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli śpiewając piosenki, deklamując wiersze, oraz wspaniale prezentując różnorodne tańce. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły pracownikom przedszkola upominki własnoręcznie przez nich wykonane składając wszystkim paniom najserdeczniejsze życzenia.