Pyszne witaminki - robimy sałatkę jarzynową i owocową

Z myślą o jarzynowych i owocowych witaminkach, grupa IV postanowiła zrobić wspólnie pyszną sałatkę warzywną oraz owocową z nagromadzonych w kąciku przyrody zbiorów. Przy tej okazji przedszkolaki poznały wygląd, smak i zapach niektórych składników.

Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatki przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji.

Podczas pracy przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce ale również warzywa i owoce należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotowe sałatki nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę!

Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.