Grupa II poznaje kolejne bajki pana Wiesława Drabika

4 października 2017 r. grupa II udała się do biblioteki, aby poznać kolejne bajki pana Wiesława Drabika.

Wszystkie dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści. Następnie z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje, próbując opowiadać, naśladować odgłosy zwierząt i pojazdów. To był miły odpoczynek i ciekawie spędzony czas.

Bardzo dziękujemy Pani Ani za zaproszenie, zapewne będziemy częstymi gośćmi w bibliotece.

Głośne czytanie wszechstronnie działa na dziecko: stymuluje rozwój mózgu, uczy myślenia, rozwija słownictwo, pamięć i wyobraźnię, uczy wartości.

Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwijają się jego zdolności koncentracji, chęć poznawania świata, zainteresowania.

Zachęcamy Rodziców do głośnego czytania dzieciom przez cały rok.