Zajęcie otwarte dla rodziców z grupy III

9 maja 2019 r. w grupie III odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców.

Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały wizyty rodziców, a podczas zajęć każdy starał się zaprezentować jak najlepiej. Mimo wielu obowiązków rodzice licznie przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Zajęcia prowadziła nauczycielka Agata Jemioła. Tematem przewodnim było utrwalenie wiadomości o wiośnie.

Dzieci miały do wykonania przeróżne zadania: rozwiązywały krzyżówkę, wyszukiwały ilustracje i napisy związane z wiosną, wyszukiwały brakujących liter do wyrazów, śpiewały piosenki. Dzieci zaprosiły rodziców do zabawy, ,Masażyki” i, ,Matematyczny los’’.

Jednak najbardziej atrakcyjne okazały się ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, podczas których dzieci odkrywając elementy puzzli utrwaliły dodawanie i odejmowanie.. Nauczycielka Barbara Czernicka zaprezentowała z dziećmi piosenki w języku angielskim z układem choreograficznym.

W czasie tych zajęć rodzice mieli możliwość obserwowania swoich pociech, ich aktywność, koncentrację uwagi oraz zasób wiadomości i umiejętności. Dzieci chętnie i i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w działanie.
Po zajęciu odbyły się warsztaty zorganizowane przez nauczycielkę Agatę Jemiołę i Barbarę Czernicką, podczas których dzieci wraz z rodzicami wykonały wiosenne kwiaty, wykorzystując różne materiały. Inwencja twórcza rodziców i dzieci była ogromna.

Nauczycielki grupy III serdecznie dziękują rodzicom za wspólnie spędzony czas.

Agata Jemioła


Zapraszamy do galerii zdjęć ...