Uroczysta Akademia - Jesteśmy Patriotami

Święto Narodowe Trzeciego Maja to święto państwowe, które obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 go Maja w 1791 roku. Czas ten jest okazją do rozmów o patriotyzmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu.

W Przedszkolu Publicznym w Świlczy 30 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczysta Akademia podczas której dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przygotowały program artystyczny upamiętniający rocznicę uchwalenia Konstytucji.

Akademię rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego.

Pani dyrektor Danuta Rusin powitała zebranych na sali gimnastycznej i przedstawiła historię powstania Konstytucji 3 go Maja.

Następnie dzieci prezentowały pieśni i wiersze o charakterze patriotycznym m. in: „Katechizm polskiego dziecka”, „Jestem patriotą”, Pieśń młodego patrioty”, czy „Płynie Wisła, płynie”. Na zakończenie wszystkie grupy zaśpiewały Piosenkę patriotyczną; „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Pani dyrektor podziękowała wszystkim występującym przedszkolakom oraz nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego.

Poprzez wiersze i piosenki a także piękne prace plastyczne, dekoracje dzieci wyraziły najgłębsze uczucia do naszej Ojczyzny, dając wyraz podniosłości i powagi tego święta.

Barbara Czernicka


Zapraszamy do galerii zdjęć ...