Pierwszy Dzień WiosnyZa co lubimy wiosnę
Za przylaszczkę i pierwiosnek.
Za sasankę w futerku, za żaby kumkające,
za kukanie kukułki,
za kaczeńce na łące.

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Przedszkolaki przyszły ubrane w tym dniu na zielono. Pani Dyrektor Przedszkola Danuta Rusin mile i serdecznie powitała dzieci w tym dniu. Powitanie wiosny rozpoczęło się od oglądnięcia prezentacji multimedialnej na sali gimnastycznej przygotowanej przez nauczycielki gr. I: Edytę Niemiec, Bożenę Baran.

Następnie odbył się Quiz wiedzy o wiośnie: konkursy, gry i zabawy związane z wiosną. Dzieci przywitały wiosnę również piosenkami, wierszami i krótkimi inscenizacjami. Później wszystkie dzieci z całego przedszkola wzięły udział w przemarszu ulicami Świlczy w poszukiwaniu wiosny.

Pierwsze kwiaty, rozkwitające krzewy, śpiew ptaków to oznaki wiosny budzącej się po zimie do życia. Bogactwo kolorów, zapachów i dźwięków wiosny zachęciło dzieci do obserwowania przyrody.

Po powrocie do przedszkola dzieci kolorowały kolorowanki przedstawiające pierwsze kwiaty występujące wiosną: przebiśniegi, zawilce, przylaszczki, pierwiosnki, żonkile, krokusy, tulipany.

Bożena Baran

Zapraszamy do galerii zdjęć ...