1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy WyklętychDnia 1 marca w naszym przedszkolu odbyła się Akademia z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem przez wszystkich zgromadzonych Hymnu Narodowego. Głos zabrała dyrektor Danuta Rusin  zwróciła uwagę, że celem  uroczystości jest przywracanie pamięci i oddanie hołdu tym, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie złożyli broni i nadal walczyli o niepodległą, demokratyczną Polskę.

Odbył się pokaz multimedialny poświęcony Żołnierzom Wyklętym. W trakcie prezentacji przypomniana została historia obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, kim byli Żołnierze Wyklęci i wartości, którymi się kierowali. Dzieci w skupieniu słuchały i poznawały bohaterów tamtych czasów.

Na zakończenie uroczystości dzieci z grup najstarszych wraz z panią dyrektor Danutą Rusin odwiedziły Grób Nieznanego Żołnierza oraz Pomnik Bohaterom Grunwaldu. Oddały hołd poległym, zapaliły znicze i złożyły kwiaty.

Edyta Niemiec

Zapraszamy do galerii zdjęć ...