Wycieczka do Biblioteki

Nie  od  dziś  wiadomo, że  książka  to  skarbnica  wiedzy  zarówno  dla  dorosłych  jak  i  dla  dzieci.

Dnia 21.01.2019 grupa I zapoznała się z miejscem gdzie mieszka książka. Dzieci odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Świlczy, dowiedziały się jak należy szanować książki oraz jakie  obowiązują zasady zachowania w bibliotece.

Maluszki  wykazały się również bardzo dobrą znajomością postaci bajkowych, rozpoznając bohaterów i bajki z jakich pochodzą. Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały bajki  m.in.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, itd.

Wycieczka do biblioteki dostarczyła dzieciom wiele informacji, zadowolenia i satysfakcji. Dzieci złożyły obietnicę, że  będą szanować książki i niedługo wrócą do biblioteki, aby wypożyczyć swoje ulubione bajki.

Edyta Niemiec

Zapraszamy do galerii zdjęć ...