Wycieczka do Fabryki Czekolady Coco de mer w Rzeszowie11 stycznia 2019 r. grupy II i V pojechały na wycieczkę autokarową do Fabryki Czekolady Coco de mer w Rzeszowie.

Dzieci brały udział w warsztatach czekoladowych.

Każdy przedszkolak otrzymał czepek, fartuszek prawdziwego cukiernika. Gdy masa czekoladowa była już w foremkach, dzieci tworzyły i ozdabiały swoje kompozycje. Malowały również bałwanka farbami czekoladowymi.

Dowiedziały się skąd bierze się kakao, jak robiona jest czekolada, rozpoznawały rodzaje czekolady. Wąchały, smakowały – podjadały.

W przerwie miały możliwość wyskakać się na dwupoziomowej konstrukcji z torami przeszkód i zjeżdżalniami.

Na zakończenie dzieci otrzymały swoje dzieła i „Dyplomy Młodych Czekoladników”.

Wszyscy bardzo radośni – bo czekolada przecież poprawia nastrój, powróciliśmy do przedszkola.

Sławomira Demczak

Zapraszamy do galerii zdjęć ...