Zabawa AndrzejkowaDnia 29.11.2018 w naszym przedszkolu na zaproszenie pani dyrektor Danuty Rusin wszystkie dzieci brały udział w  Zabawie Andrzejkowej.

W każdej grupie przenosiły się w magiczny świat wróżb. Poznały znaczenie różnych magicznych przedmiotów, wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce, zabawami ze śpiewem. Dekoracje i stosowne rekwizyty, wywoływały nastrój sprzyjający przepowiedniom.

"Czarodziejskie gwiazdki" przepowiadały kim zostaną w przyszłości, a koło fortuny czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Wybór ulubionego koloru również wskazywał co przyniesie los. W najstarszych grupach wszystkie dzieci czekały na najważniejszą z wróżb lanie wosku przez dziurkę od klucza.

Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw np. który bucik pierwszy minie próg.

Andrzejki dla dzieci były nie tylko okazją do wspaniałej zabawy, ale również szansą na zapoznanie się z tradycjami ludowymi. Wizyta Świętego Mikołaja w Przedszkolu to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku.

Tekst: Edyta Niemiec

Zapraszamy do galerii zdjęć ...