Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie II

22 listopada, w grupie II odbyło się zajęcie otwarte. Licznie przybyli rodzice mogli zaobserwować, jak prowadzone są codzienne zajęcia dydaktyczne.

Zajęcie prowadziła nauczycielka Małgorzata Piontkowska. Jego tematem były zasady zgodnej zabawy z rówieśnikami, dbałość o zabawki i sposób odnoszenia się do kolegów. Nauczycielka wykorzystała wiersz, scenki dramowe i historyjki obrazkowe. Gabrysia i Lila przedstawiły dzieciom, jak należy zgodnie bawić się zabawkami. Reszta grupy przypomniała zasady bezpieczniej zabawy w sali. Poruszony został również temat profilaktyki nadmiernego spędzania czasu przed komputerem, telewizorem i ekranem telefonu komórkowego. Przedszkolaki przeliczały, rozpoznawały cyfry i ćwiczyły stronność ciała. Taniec z jesienną piosenką i zabawa „woogie-boogie” wprowadziły do zajęcia element ruchu i radości.

Dzieci bawiły się również w języku angielskim. Nauczycielka Barbara Czernicka zaprezentowała z grupą efekty pracy na zajęciach języka angielskiego.

Gościem spotkania była dyrektor przedszkola Pani Danuta Rusin. Zabierając głos, przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego kształtowania u dzieci nawyków komunikowania się z rówieśnikami i osobami dorosłymi.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Rodzice chętnie korzystali z indywidualnych konsultacji dotyczących postępów edukacyjnych i zachowania dziecka.

Nauczycielki grupy II serdecznie dziękują rodzicom za pracę na rzecz grupy i wspólnie spędzony czas w to listopadowe popołudnie.

Tekst: Małgorzata Piontkowska

Zapraszamy do galerii zdjęć ...