poradniaTrudności wychowawcze u dzieci w wieku przedszkolnym stają się coraz powszechniejszym zjawiskiem. Wzrasta liczba dzieci niepokojących rodziców i nauczycieli różnymi nieprawidłowymi formami zachowań.

Kierując się tymi spostrzeżeniami, w trosce o wysoką jakość pracy dydaktyczno-wychowawczej, dyrektor przedszkola Pani Danuta Rusin, w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, zorganizowała na terenie placówki konsultacje psychologiczno-pedagogiczne.

28 listopada rodzice mogli bezpłatnie skorzystać z rozmowy z psychologiem i pedagogiem, uzyskać poradę i wsparcie, rozwiać wątpliwości, umocnić się w swoich działaniach wychowawczych i rodzicielskich.

Współpraca naszego przedszkola z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Rzeszowie odbywa się systematycznie i na wielu płaszczyznach. Dzieci są diagnozowane, nauczycielki korzystają z zaleceń specjalistów, prowadzą pracę indywidualną wspierającą rozwój dziecka.

Nowa forma konsultacji na terenie przedszkola spotkała się z dużym zainteresowaniem rodziców i będzie kontynuowana w przyszłości.

Tekst: Małgorzata Piontkowska