Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 14.11.2018 r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy I i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – "Pasowanie na przedszkolaka".

Dla maluszków było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, tańczyły otrzymując od rodziców brawa. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Również rodzice złożyli przyrzeczenie.

Pani Dyrektor  Danuta Rusin  dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, były  dumne, że zostały prawdziwymi przedszkolakami. Dla maluszków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Pasowanie na przedszkolaka  było również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.

Tekst: Edyta Niemiec

Zapraszamy do galerii zdjęć ...