9 listopada świętowaliśmy 100 – lecie Niepodległości Polski

Przygotowywaliśmy się do tej wyjątkowej uroczystości przez kilka dni. Spotykaliśmy się na porankach patriotycznych, aby uświadomić dzieciom sens Święta Niepodległości i kształtować postawy patriotyczne.

Oglądaliśmy film o polskich symbolach narodowych, uczyliśmy się prawidłowej postawy podczas śpiewania hymnu. Wykonywaliśmy chorągiewki i kokardy narodowe.

W piątek o godzinie 11:11 pod kierunkiem Pani Dyrektor i przewodniczącego Rady Rodziców Pana Grzegorza Kapusty wszystkie dzieci, goście i pracownicy przedszkola dumnie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzieci odświętnie ubrane przedstawiły montaż słowno – muzyczny „Kocham Cię Polsko”. Przedszkolaki z przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i zaprezentowały tańce narodowe. Następnie „Mali Polacy” przemaszerowali z chorągiewkami na groby żołnierzy i pod pomnik „Bohaterom Grunwaldu”, aby zapalić znicz Bohaterom.

Głównym celem uroczystości było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec swej Ojczyzny.

Tekst: Sławomira Demczak

Zapraszamy do galerii zdjęć ...