W naszym przedszkolu w dniu 16- tego października 2018 r. odbyła się Uroczysta Akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej - niezwykle ważnego dnia dla wszystkich Pracowników oświaty. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Danuta Rusin która powitała wszystkie dzieci, nauczycieli, oraz pracowników przedszkola. Podkreśliła szczególną rolę Nauczycieli jako pedagogów w opiece i wychowaniu dzieci. Zaznaczyła również, iż w pracy Nauczyciela najwyższą wartością powinno być dobro dziecka, odpowiedzialność za jego rozwój i przygotowanie do podejmowania decyzji w przyszłym życiu. Nauczyciel to osoba, która powinna pełnić rolę życiowego mistrza i przewodnika, kierującego rozwojem intelektualnym i duchowym wychowanków. Wiedza jaką nabywają dzieci powinna być przekazywana przez Nauczyciela w sposób umiejętny. Podziękowała wszystkim zebranym za trud wkładany w codzienne kształcenie i wychowanie nowych pokoleń.

Po części oficjalnej dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych przedstawiły część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli. Śpiewały piosenki, grały na instrumentach muzycznych, recytowały wiersze, oraz wspaniale prezentowały różnorodne tańce.

Na zakończenie uroczystości pracownicy przedszkola otrzymali upominki wykonane przez dzieci wraz z najserdeczniejszymi życzeniami.

Barbara Czernicka