W naszym przedszkolu realizujemy program „ABC Ekologa” kształtujemy postawy proekologiczne, uwrażliwiamy na piękno przyrody, uczymy właściwego zachowania w stosunku do niej i otaczającego środowiska.

Dzieci z grupy III i IV wraz z nauczycielkami wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”. Przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki posprzątały teren wokół przedszkola. Wielkie sprzątanie poprzedzone zostało rozmowami z dziećmi dotyczącymi ochrony środowiska.

Celem akcji „Sprzątanie Świata” jest nie tylko usunięcie śmieci z najbliższego otoczenia ale przede wszystkim wzrost świadomości ekologicznej i zainspirowanie do działań  zmierzających do poprawy środowiska naturalnego. Prowadzane w przedszkolu działania proekologiczne wpływają pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, a w przyszłości nasi wychowankowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.