Alpaka

Do naszego przedszkola w dniu 14.11.2019 r. zawitały Alpaki - zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej z Peru. Wyglądem przypominały nieco wielbłądy i lamy.

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzątka. Dowiedziały się podczas spotkania, iż posiadają one trzy żołądki i trzy powieki, mają różne odcienie futerek.

Przedszkolaki mogły samodzielnie nakarmić Alpaki i pogłaskać ich futerka.

Okazuje się, że poprzez uczestnictwo w zajęciach z Alpakami stymulowane są zmysły: słuchu, wzroku, dotyku, doskonali się sprawność ruchowa dzieci, rozwija samodzielność, obcowanie z nimi generuje dużo pozytywnych emocji. Poprzez takie spotkania uwalniają się endorfiny i obniża się poziom stresu.

Alpaki uczestniczą również w zajęciach z dziećmi i osobami z niepełnosprawnościami, z autyzmem, z mózgowym porażeniem dziecięcym,
z zaburzeniami integracji sensorycznej wspomagając terapię i rehabilitację oraz korzystnie wpływając na psychikę i zdrowie

Tekst: Barbara Czernicka

Zapraszamy do galerii zdjęć ...